Volám sa Sofia a mám 10 rokov. Rada tvorím rôzne šperky napríklad z fima alebo drôtujem. A tiež rada fotím. 

Minulý rok, začiatkom októbra, som bola s maminou na týždeň v Lisabone. Pôvodne mala ísť ona s tatinom. Chceli si spraviť romantiku vo dvojici ;) Pár dní pred odchodom sa ale udalosti vyvinuli tak, že on nemohol ísť a tak som sa tam dostala ako prvá náhradníčka. Bolo tam super a som rada, že nemohol ísť ;) Namiesto romantického Lisabonu začala mamina googliť na tému Lisabon s deťmi. Zistilo sa, že toto mesto je pre deti ako stvorené. Urobila som tam asi 2 000 fotiek a rada sa o ne s vami podelím. 

V Lisabone sme boli pozrieť všetky klasické turistické lokality ako Castelo S. Jorge, Belém či Alfamu a samozrejme oveľa viac. Okrem Lisabonu sme takmer každý deň chodili vlakom do Cascais, lebo hoci bol október, bolo stále tak 30 stupňov a mohli sme sa dokonca aj kúpať. Samozrejme sme boli pozrieť aj najzápadnejšie miesto Európy – Cabo da Roca a tiež pláž Guincho... 

Táto fotka je hneď z prvého dňa nášho výletu a je z Botanickej záhrady (Jardim Botânico). Nefotila som ju ja, ale to je, myslím, logické;)