organizuje
Trenčianske Teplice 23. - 26. 6. 2017
Bratislava 14. 9. - 5. 10. 2017
Banská Bystrica TBA
Košice TBA

Ruská červeň
(Vermelho Russo)

Ruská červeň je prvým filmom nakrúteným v brazílsko-ruskej koprodukcii. Inšpirovaný denníkom herečky Marty Nowill (vydanom v prestížnom literárnom magazíne Piauí), prehodnocuje cestu za poznaním dvoch mladých brazílskych herečiek v Moskve. Ruská červeň je dojímavý príbeh priateľstva a zároveň vtipné vyobrazenie života v divadle a zápasu dvoch umelkýň o prekonanie neobyčajných prekážok.

Réžia: Charly Braun
dráma / 2016 / 90 min.

Druhá mama
(Que Horas Ela Volta)

Val je slúžkou v domácnosti bohatej rodiny v Sao Paule. Zdá sa, akoby im prala, varila a upratovala odjakživa. Okrem toho sa stará aj o sedemnásťročného Fabinha, ktorého mama na neho nikdy nemá čas. Svoju vlastnú dcéru Jéssicu nechala ďaleko, nevideli sa viac ako desať rokov. Z ničoho nič ohlási dievčina svoj príchod. Je z nej sebavedomá mladá žena, ktorá sa rozhodla študovať architektúru v Sao Paule a odmieta ticho rešpektovať pravidlá zaužívané medzi pánmi a sluhami. Namiesto toho aby zdieľala s matkou jej skromnú komôrku, nasťahuje sa do priestrannej hosťovskej izby. Obslúži sa čímkoľvek z chladničky na čo práve dostane chuť a dokonca vystrája v bazéne s Fabinhom a jeho priateľmi. Krok za krokom sa kedysi neotrasiteľné pravidlá domácnosti vytrácajú, do veľkej miery proti vôli Val. A vtedy, uprostred sporu medzi matkou a dcérou, vyjde najavo Jéssicine dobre strážené tajomstvo.

Réžia: Anna Muylaert
komediálna dráma / 2015 / 111 min.

Žalúdok
(Estômago)

Táto gastronomická dráma vykresľuje vzostup a pád Raimunda Nonata, kuchára so zvláštnymi darmi. Hlavný hrdina filmu zažije ako slávu, tak aj väzenie. Film sa venuje dvom hlavným témam: jedlu a moci a tomu, ako sa cez jedlo dostať k moci. Príbeh o vplyve, sexe a varení.