organizuje
Spišská N.Ves 27. - 29. 9. 2015
Bratislava 5. - 13. 10. 2015
Piešťany 5. - 8. 11. 2015
Košice 19. - 21. 11. 2015

Chlapec a svet
(O Menino e o Mundo)

Chlapec žije s rodinou pokojným životom na vidieku. Otec pracuje v bavlnárskom priemysle, v ktorom sa proces zberu bavlny postupne automatizuje. Keď sa otec vyberie hľadať prácu inde, chlapec ide s ním. Objavuje úžasný svet, ktorému vládnu mechanické zvieratá a podivuhodné bytosti. Detská nevinnosť ostro kontrastuje so zodpovednosťou dospelých a s bezcitnou spoločnosťou. Pohľad na moderný svet očami dieťaťa dômyselne dotvára hra s farbami, perspektívou a rôznymi animačnými technológiami.

Réžia: Alê Abreu
animovaný film pre rodinného diváka / 2013 / 80 min.

Grey City
(Cidade Cinza)

Máte záujem o Street Art? O umenie všeobecne? Alebo politiku? Ak ste odpovedali áno na niektorú z týchto otázok, potom Cidade Cinza je dokument, ktorý by ste mali vidieť. Prostredníctvom zábavného príbehu a jeho hlavných protagonistov (ku ktorým patria svetoznámi grafitáči Os Gemeos, Nina, a Nunca) film využíva street art ako platformu pre vykreslenie celej rady zaujímavých tém: umelecké filozofie, politickú korupciu, podivné kúzlo veľkomiest.

Réžia: Marcelo Mesquita, Guilherme Valiengo
dokumentárny film / 2013 / 85 min.

Durvalove platne
(Durval Discos)

São Paulo - i napriek novým technológiam Durval odmieta akceptovať nové technológie a tvrdošijne prevádzkuje obchod s platňami. Moderná doba vstupuje do života človeka, či chce, či nechce a ak sa jej neprispôsobí, môže to mať prekvapujúce dôsledky.

Film bol preložený v spolupráci s Filozofickou fakultou UK, študentmi tlmočníctva a prekladateľstva ako spôsob motivácie a vyskúšania si nadobudnutých poznatkov v praxi.

Réžia: Anna Muylaert
komédia / 2002 / 96 min.

Rio 2096 - príbeh o láske a hneve
(Uma História de Amor e Fúria)

Fascinujúci príbeh vyvracia mýty a rozpráva o láske nesmrteľného hrdinu k Janaíne. V priebehu 600 rokov hrdina prežíva štyri fázy brazílskej histórie: kolonizáciu domorodcov Európanmi, otroctvo, vojenský režim a budúcnosť, kde hrozí vojna o vodu. Bude tak naozaj vyzerať Rio de Janeiro v roku 2096? Film získal hlavnú cenu na najvýznamnejšom Medzinárodnom festivale animovaných filmov v Annecy.

Réžia: Luiz Bolognesi
animovaný film pre mládež a dospelých / 2013 / 98 min.