organizuje
Spišská N.Ves 27. - 29. 9. 2015
Bratislava 5. - 13. 10. 2015
Piešťany 5. - 8. 11. 2015
Košice 19. - 21. 11. 2015

Tlačové správy

Netradičné spojenie: Filmový festival Brazil Visual uvedie svoje filmy v Piešťanskej pivárni

Piešťany, 4. novembra 2015 - Festival brazílskych filmov a kultúry Brazil Visual tento týždeň začína svoju druhú polovicu púte Slovenskom. Organizátori tohto podujatia prezentujú diela, ktoré mali v krajine svojho pôvodu ako aj u odbornej verejnosti pozitívne ohlasy. Keďže juhoamerická kultúra nepatrí medzi známe, počas svojej zastávky v Piešťanoch zvolili experiment a namiesto premietania v bežných kinosálach vyrážajú za divákom do autentickej Piešťanskej pivárne.

Celá správa: pdf

Filmový festival Brazil Visual prichádza do Kina Úsmev

Košice, 13. novembra 2015 - Košičania sa už o týždeň môžu tešiť na filmový festival BRAZIL VISUAL, ktorý tradične prináša rozmanitú filmovú ponuku a prezentuje tvorbu jednej z najzaujímavejších kinematografií sveta.

Festival bude hosťovať partnerské Kino Úsmev, ktoré je od októbra v čiastočnej prevádzke občianskeho združenia Cinefil. Ako prvý festival v staro-novom priestore uvedie Cinefil práve obľúbený BRAZIL VISUAL.

Celá správa: pdf

Putovný festival brazílskych filmov prináša vizuálny sviatok s premiérami oceňovaných snímok

Bratislava, 5. októbra 2015 - Po projekciách v Spišskej Novej Vsi sa putovný festival brazílskych filmov Brazil Visual sťahuje na týždeň do Bratislavy. Organizátor podujatia, Portugalský inštitút sľubuje účastníkom projekcie filmov oceňovaných filmovými profesionálmi ako aj domácimi divákmi v Južnej Amerike, ktoré sa doteraz na Slovensku nepremietali.

Celá správa: pdf

BRAZIL VISUAL ukazuje už tretíkrát pestré farby Brazílie
 

Spišská Nová Ves, 27. septembra 2015 - Brazília ako domovina futbalových mágov a ešte čarovnejšej samby? Tieto farby pozná takmer každý z televízie. Filmový festival BRAZIL VISUAL už tretíkrát prináša ochutnávku toho najzaujímavejšieho z tejto juhoamerickej krajiny. Stovky spokojných divákov z predchádzajúcich ročníkov sú dôkazom záujmu Slovákov o menej známu kinematografiu, ako aj brazílsku kultúru všeobecne.

Celá správa: docx